Zamknij

Klasyfikacja generalna Raw Air 2019. Sprawdź aktualne wyniki

Krzysztof Sobczak
17.03.2019 18:56
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Klasyfikacja Raw Air 2019 - sprawdź aktualne wyniki wyczerpującego cyklu skoków narciarskich, w którym pod uwagę brane są wyniki z norweskich kwalifikacji, konkursów indywidualnych i drużynowych. Po niedzielnym konkursie indywidualnym w Vikersund Ryoyu Kobayashi odebrał zwycięstwo Stefanowi Kraftowi.

Raw Air 2019 jest cyklem, na który składa się aż sześć konkursów i cztery prologi (kwalifikacje). Klasyfikacja generalna Raw Air to suma not uzyskanych przez zawodników we wszystkich tych startach. Liczy się więc każdy skok - nawet ten w kwalifikacjach.

Raw Air 2019 - AKTUALNE WYNIKI

Skoczkowie rywalizowali w Raw Air 2019 codziennie - od piątku (8 marca) do niedzieli (17 marca). W tym czasie odwiedzą Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. W tym czasie rozegrane zostaną cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe.

Udział w Raw Air 2019 wzięli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek. Trzej pierwsi byli w gronie kandydatów do zajęcia miejsc na podium w klasyfikacji generalnej. Wysoka formę potwierdzili podczas MŚ w Seefeld, gdzie Kubacki zdobył tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Stoch zajął wtedy drugie miejsce.

Wyniki Raw Air 2019 są oczywiście zaliczane dla klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Raw Air wygrał Kamil Stoch, dwa lata temu był drugi - za Stefanem Kraftem.

Raw Air 2019 - TERMINARZ. Kiedy konkursy skoków?

Po niedzielnym i ostatnim konkursie w Vikersund pozycję lidera cyklu Raw Air 2019 stracił Stefan Kraft. W indywidualnych zawodach Ryoyu Kobayashi zajął drugie miejsce, ale w przypadku 3. lokaty Austriaka, to Japończyk o 2,9 punktu pokonał Austriaka. Z walki o zwycięstwo odpadł Robert Johansson, który finalnie był trzeci. Najwyżej z Polaków Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 7. pozycji.

Raw Air 2019 - KLASYFIKACJA GENERALNA

RadioZET.pl/AN/KS/MW