Zamknij

Raw Air 2019. Adam Małysz: "Mam wątpliwości, czy te zawody powinny się odbyć"

Krzysztof Sobczak
09.03.2019 19:10
Adam Małysz krytykuje organizatorów Raw Air
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Dyrektor polskiej kadry z skokach narciarskich Adam Małysz skrytykował decyzję organizatorów o przeprowadzeniu sobotniego konkursu drużynowego Raw Air w Oslo. "Mam wątpliwości, czy te zawody powinny się odbyć" - napisał był skoczek na Facebooku.

Zagłosuj

Czy konkurs drużynowy w Oslo powinien zostać przerwany wcześniej?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

To był setny konkurs drużynowy w historii Pucharu Świata. Niestety karty rozdawał bardzo mocno wiejący wiatr, który jednym umożliwiał rekordowe skoki, innym przeszkadzał w ustaniu skoków. Upadki zaliczyli Marius Lindvik i Stephan Leyhe.

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła 4. miejsce. Po trzech grupach biało-czerwoni byli liderami z przewagą 15 punktów nad Austrią, ale trzykrotny mistrz olimpijski spóźnił skok i wylądował na 112. metrze. Wygrali Norwegowie przed Japonią i Austrią.

Raw Air 2019: Małysz krytykuje

Adam Małysz nie krył swojego niezadowolenia po tych zawodach. "Nie udał się jubileuszowy, setny drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Oslo zwyciężyła pogoda, która mocno namieszała w wynikach dramatycznych i jednoseryjnych zawodów. Oglądaliśmy i niebezpieczne upadki, i rekordowy lot, ale mam wątpliwości, czy te zawody powinny się odbyć" - napisał dyrektor kadry.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

"Niestety, tym razem szczęście nam nie dopisało. Choć konkurs zaczął się dla nas obiecująco i mieliśmy nawet szansę na zwycięstwo, ostatecznie wiatr zdmuchnął nas z podium. Z drugiej strony dobrze, że żadnemu z naszych chłopaków nic się nie stało" - dodał.

Sformułowanie "wiatr zdmuchnął nas z podium" nie do końca odnajduje przełożenie w rzeczywistości, bo po konkursie Kamil Stoch wyjaśnił, że to był jego błąd.

RadioZET.pl/KS