Raw Air: Kontrowersyjny pomysł organizatorów

Maciej Walasek
10.03.2018 14:10
Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Norwegowie pozazdrościli Austriakom prestiżowej imprezy, dlatego robią wszystko, co mogą, aby uatrakcyjnić turniej Raw Air. Pomysł organizatorów dotyczący nowych grafik wzbudził jednak spore kontrowersje - zamienili oni kolorowe zdjęcia skoczków na czarno-białe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Raw Air powstał, żeby rywalizować z Turniejem Czterech Skoczni. Po pierwszym roku postawiono jeszcze bardziej zainteresować kibiców i urozmaicić otoczkę norweskiej imprezy. Teraz organizatorzy zmienili zdjęcia skoczków, które pojawiają się w zawodach Pucharu Świata.

Podczas tradycyjnych konkursów są one kolorowe, ale na Raw Air są czarno-białe. Głównym zamiarem było nawiązanie do barw turnieju, ale więcej osób odebrało to negatywnie, ponieważ taką formę wykorzystuje się do przedstawiania zdjęć zmarłych.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Na czarnej belce z białymi napisami pokazywane są także nazwiska zawodników, ich odległości i noty za oddany skok. Dodatkowo po każdej próbie skoczka, w prawym dolnym rogu w telewizji widzimy dużą literę W, która symbolizuje Raw Air.

Zagłosuj

Czy czarno-białe zdjęcia są dobrym pomysłem?

Liczba głosów:

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, który zainauguruje 2. edycję norweskiego turnieju. Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 17.

RadioZET.pl/SportoweFakty.pl/MW