Ważna zmiana w formule Raw Air. Duże emocje na zakończenie turnieju

Krzysztof Sobczak
09.03.2018 17:53
Podium Raw Air 2017
fot. AP/EastNews

Organizatorzy drugiej edycji najbardziej wyczerpującego cyklu w Pucharze Świata w skokach narciarskich, Raw Air, zapowiedzieli zmianę w rozgrywaniu ostatniego konkursu w Vikersund.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra Raw Air 2018?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Finałowa seria Raw Air zostanie rozegrana według nowej formuły. O kolejności nie będą decydowały miejsca zajmowane przez zawodników po pierwszej konkursowej serii, lecz ich pozycje w klasyfikacji generalnej cyklu. Ma to na celu zwiększenie atrakcyjności i przejrzystości śledzenia wyników.

Raw Air 2017

Pierwszą edycję Raw Air wygrał Stefan Kraft przed Kamilem Stochem i Andreasem Wellingerem. Polak i Niemiec również w tym roku należą do faworytów, natomiast Austriak dobre występy przeplata słabymi. Na pewno groźni będą gospodarze - Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang oraz Robert Johansson, a także Niemiec Richard Freitag.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Tegoroczna edycja cyklu Raw Air odbędzie się w dniach 9-18 marca. Zwycięzcą będzie zawodnik z najwyższą notą po 10 konkursach - włączają się do niej punkty z czterech serii kwalifikacyjnych (tzw. prologi), dwóch konkursów drużynowych oraz czterech indywidualnych.

RadioZET.pl/skijumping.pl/KS