Raw Air: Stefan Horngacher ogłosił skład na konkurs drużynowy w Oslo

09.03.2018 21:36
Dawid Kubacki

Mimo niepowodzenia w piątkowych kwalifikacjach Maciej Kot wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym cyklu Raw Air w Oslo. Polacy będą walczyli w olimpijskim składzie.

W ekipie biało-czerwonych oprócz Kota (56. pozycja w prologu) zaprezentują się Stefan Hula oraz mający szanse na końcowy triumf Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Ten pierwszy zajął 5. miejsce w prologu, a drugi wygrał z przewagą 6.2 pkt nad Robertem Johanssonem.

W cyklu Raw Air noty poszczególnych zawodników w "drużynówkach" dodawane są do klasyfikacji generalnej. W praktyce oznacza to, że ci, którzy znajdą się poza kadrami swoich drużyn, nie mają szans na triumf w zawodach.

Raw Air 2018: konkursy w Oslo

W cyklu Raw Air zwycięży zawodnik, który zgromadzi najwyższą łączną notę z 10 zawodów, na które składają się kwalifikacje (prologi), dwa konkursy drużynowe oraz cztery indywidualne. Tytułu broni Stefan Kraft.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Pierwsza z "drużynówek" odbędzie się w sobotę w Oslo o godzinie 17. W niedzielę zawodnicy będą rywalizowali o pierwszy indywidualny triumf i punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Początek o godz. 14:20.