Raw Air: Lider PŚ wściekły na sędziów po prologu w Trondheim

Krzysztof Sobczak
16.03.2017 15:54
Stefan Kraft
fot. PAP/EPA

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stefan Kraft nie krył złości po swoim skoku w kwalifikacjach w Trondheim. Austriak został wypuszczony przez sędziów w trudnych warunkach, a nieudany skok kosztował go utratę prowadzenia w cyklu Raw Air.

Zagłosuj

Czy Stefan Kraft wygra Raw Air 2017?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prolog w Trondheim odbywał się w arcytrudnych warunkach - wiał silny wiatr i sypał śnieg, przez co zawody były kilkukrotnie przerywane. Wiatr kręcił, a rekompensaty nie były w stanie zniwelować problemów niektórych zawodników.

Zobacz także

Gregor Schlierenzauer w ogóle nie oddał skoku uznając, że ciągłe schodzenie z belki i przedłużająca się pauza nie wpłynie dobrze na jego próbę. Kłopoty w locie miało kilku zawodników, innym wiatr sprzyjał i szybowali w okolice 140. metra. Pecha miał ostatni na liście startowej Stefan Kraft, który trafił na fatalne warunki, wylądował na 120. metrze i zajął dopiero 27. miejsce. Po zawodach Austriak nie krył swojego rozczarowania.

- Skok w tych warunkach nie sprawił mi radości. Nie do końca rozumiem, jak można kontynuować zawody przy takiej pogodzie - grzmiał lider PŚ. Dodał, że teraz musi skupić się na czwartkowym konkursie, by odzyskać pozycję lidera cyklu Raw Air.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 17.

RadioZET.pl/sport.pl/KS