Raw Air: Kamil Stoch na podium przed finałem! Zobacz klasyfikację generalną

Krzysztof Sobczak
18.03.2017 19:37
Kamil Stoch
fot. PAP

Po konkursie drużynowym w Vikersund, w którym Polska zajęła 2. miejsce, Kamil Stoch awansował na podium klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air! Prowadzenie utrzymał Andreas Wellinger.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch zakończy Raw Air na podium?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi przed sobotnimi zmaganiami zajmował 5. lokatę. Wyprzedzali go Markus Eisenbichler oraz Andreas Stjernen. W "drużynówce" Polak spisał się jednak fantastycznie i przeskoczył zarówno Niemca, jak i Norwega. Ten drugi traci do niego jednak tylko... 0.3 pkt.

Zobacz także

Prowadzenie utrzymał Andreas Wellinger, który wyprzedza nowego rekordzistę świata w długości lotu (253,5 m) oraz lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stefana Krafta o 6.2 pkt. Stoch traci do lidera 73.5 pkt.

W zmaganiach drużynowych rewelacyjnie spisali się także Piotr Żyła i Maciej Kot, którzy ustanowili rekordy życiowe. "Wewiór" poprawił przy okazji rekord Polski, który aktualnie wynosi 245,5 m. Kot lądował metr bliżej i utrzymał miejsce w czołowej dziesiątce cyklu Raw Air (8.). Żyła jest 15.

Zawodników czeka jeszcze jeden konkurs - w niedzielę będą rywalizowali w konkursie indywidualnym, który wyłoni triumfatora pierwszej edycji Raw Air.

RadioZET.pl/KS