Raw Air: Żyła walczy o podium, rywale uciekają. Zobacz aktualną klasyfikację

Krzysztof Sobczak
14.03.2017 11:08
Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Po sześciu z szesnastu serii Piotr Żyła zajmuje 4. miejsce w cyklu Raw Air i wciąż ma szansę na podium w klasyfikacji końcowej. Rywale skaczą jednak bardzo dobrze i dogonienie ich nie będzie łatwe.

Zagłosuj

Czy Piotr Żyła zakończy Raw Air na podium?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W poniedziałek "Wewiór" zajął 10. lokatę w prologu w Lillehammer, ale utrzymał swoją pozycję w "generalce" cyklu. Niestety jego strata do czołowej trójki wzrosła, a z tyłu atakuje Andreas Stjernen, który zbliżył się do Polaka na 3.3 pkt.

Zobacz także

Pierwsza trójka skacze rewelacyjnie i trudno przypuszczać, by przy równych warunkach dała się dogonić. Prowadzący w cyklu Stefan Kraft prezentuje kosmiczną formę i tylko pech może mu odebrać triumf w pierwszej edycji Raw Air. Za nim plasują się dwaj Niemcy - Andreas Wellinger od dłuższego czasu nie schodzi z podium poszczególnych konkursów, a Markus Eisenbichler potrafi odpalić "rakietę", jak choćby podczas prologu w Lillehammer; 25-latek z Siegsdorf wylądował na 140,5 m i wygrał kwalifikacje.

Aktualnie Wellinger traci do Krafta 20.9 pkt, a Eisenbichler 38.2. Żyle do podium brakuje już 20.1 pkt.

Pozostali Polacy daleko

Awans o trzy pozycje zanotował Maciej Kot. W prologu Polak zajął 12. miejsce, ale w klasyfikacji łącznej pozwoliło mu to na przeskoczenie z 14. na 11. pozycję. Swoją lokatę utrzymał Stoch (15.), który do lidera traci już ponad 100 punktów (dokładnie 107.7 pkt).

Swoje 20. miejsce na pewno straci Dawid Kubacki, którego nie zobaczymy we wtorkowym konkursie. Polak przegrał z warunkami, ale przede wszystkim z bólem pleców.

Punkty z cyklu zdobyli także Jan Ziobro (46.), Stefan Hula (56.) i Klemens Murańka, który dopiero w Lillehammer oddał pierwsze skoki po dłuższej przerwie. Polak miał skakać także w Oslo, jednak wtedy został zdyskwalifikowany już w kwalifikacjach za zły kombinezon.

Wtorkowe zawody rozpoczną się o godzinie 17.

RadioZET.pl/KS