Zamknij

Dodatkowy konkurs w Zakopanem? Jest tylko jedna możliwość

Maciej Walasek
07.12.2018 12:41
Wielka Krokiew w Zakopanem
fot. Konrad Paprocki/REPORTER/EastNews

Apoloniusz Tajner przyznał, że Zakopane jest gotowe zorganizować dodatkowy konkurs w ramach Pucharu Świata. Jednak w grę wchodzi tylko jeden wariant.  Na chwilę obecną FIS szuka gospodarzy, którzy przejęliby po jednym konkursie - czytamy w onet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Zawody w Titisee-Neustadt, które miały odbyć się w najbliższy weekend zostały odwołane. Organizatorzy nie poradzili sobie z pogodą. Ulewne deszcze i fatalny zeskok zmusił władze do anulowania zmagań na niemieckiej skoczni. Wobec tego Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ma do rozdzielenia dwa konkursy: indywidualny i drużynowy.

Zobacz także

Jednym z miejsc, w którym może dojść do dodatkowej rywalizacji jest Zakopane. Konkurs na Wielkiej Krokwi może odbyć się 18 stycznia, czyli w dniu, w którym zaplanowano kwalifikacje.

Apoloniusz Tajner podkreślił, że w rachubę wchodzi tylko ten jeden dzień i jedynie zawody indywidualne. Polski Związek Narciarski nie musi powiadamiać FIS, ponieważ tamtejsze władze wiedzą, że Polacy są gotowi na organizację konkursu. Teraz pozostaje czekać na ruch organizacji, w której aktualnie trwają rozmowy z wieloma gospodarzami Pucharu Świata.

Jednocześnie prezes PZN zaznaczył, że gdyby konkurs indywidualny przypadł komuś innemu, Zakopane nie będzie organizować dodatkowych zawodów drużynowych, z tego względu, że ta rywalizacja już odbędzie się w trakcie weekendu na Wielkiej Krokwi.

Wariant rozegrania dwóch konkursów indywidualnych i jednego drużynowego miało miejsce w Zakopanem w sezonie 2010/2011.

RadioZET.pl/onet.pl/MW