Zamknij

Podsumowanie PŚ w skokach: Dla kogo Kryształowe Kule i Puchar Narodów?

12.03.2020 15:07
Puchar Świata
fot. PAP/EPA

Puchar Świata 2019/2020 w skokach narciarskich dobiegł końca. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zakończyła przedwcześnie cykl z powodu epidemii koronawirusa. Zapraszamy na podsumowanie sezonu - dla kogo Kryształowa Kula, PŚ w lotach narciarskich, Raw Air i Puchar Narodów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kryształowa Kula za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata trafiła w ręce Stefana Krafta. Austriak wyprzedził Niemca Karla Geigera i Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który ukończył sezon na 4. miejscu. Tuż za nim był Kamil Stoch.

Skoki narciarskie - podsumowanie PŚ 2019/2020

Kraft triumfował też w Pucharze Świata w lotach narciarskich i zgarnął tzw. Małą Kryształową Kulę. Drugie miejsce zajął Timi Zajc ze Słowenii, a trzeci był Piotr Żyła.

Raw Air 2020, które zostało przerwane po 9 z 16 zaplanowanych serii, padło łupem Kamila Stocha. Reprezentant Polski wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Mariusa Lindvika.

Koronawirus w Polsce: Kolejne zachorowania, informacje od resortu zdrowia. RAPORT

To nie jedyny sukces Polaków w tym sezonie. Przypomnijmy, że na przełomie roku Dawid Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni.

W Pucharze Narodów triumfowali Niemcy z dorobkiem 5194 punktów. Drugie miejsce zajęli Austriacy (5041), trzecie Norwegowie (4622). Polska uplasowała się na czwartej lokacie (4272).

Podsumowanie Pucharu Świata w skokach 2019/2020:

  • Puchar Świata: Stefan Kraft
  • Puchar Świata w lotach: Stefan Kraft
  • Turniej Czterech Skoczni: Dawid Kubacki
  • Raw Air: Kamil Stoch
  • Puchar Narodów: Niemcy

RadioZET.pl/AN