PŚ w Wiśle: Polacy na drugim miejscu!

Maciej Walasek
18.11.2017 15:30
Kamil Stoch
fot. PAP

Polscy skoczkowie w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch zajęli 2. miejsce w konkursie drużynowym w Wiśle. Ex-aequo z biało-czerwonymi uplasowali się Austriacy. Wygrali Norwegowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po raz pierwszy w historii inauguracja sezonu Pucharu Świata odbywa się w Polsce. Faworytami sobotniego konkursu drużynowego byli Polacy, którzy w ubiegłym sezonie zwyciężyli w Pucharze Narodów.

W pierwszej serii Polacy oddawali dalekie skoki i dzięki dobrej dyspozycji w połowie konkursu byli na pierwszym miejscu. Po przerwie słaby skok oddał Piotr Żyła - 116 metrów. Norwegowie wykorzystali potknięcie Polaków i dzięki Andersowi Fannemelowi, który skoczył 127,5 metra, uciekli rywalom i nie oddali prowadzenia do końca. W drugiej serii chwile grozy przeżywali rosyjscy kibice. Groźny upadek miał Denis Korniłow. Przy lądowaniu odpięła się lewa narta i podcięła skoczka, który mocno uderzył o zeskok. Na szczęście po kilku chwilach Rosjanin o własnych siłach opuścił skocznię.

Polacy ex aequo z Austrią zajęli drugie miejsce. Na czwartej pozycji znaleźli się Niemcy, dalej Japonia, Słowenia, Szwajcaria, Rosja.

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

RadioZET.pl/mw