Zamknij

Puchar Świata w Wiśle bez kibiców? Wiemy, kiedy zapadnie ostateczna decyzja

14.10.2020 15:26
Puchar Świata w Wiśle bez kibiców
fot. Marek Dybas/REPORTER

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle bez kibiców? Niestety, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologicznej, taki scenariusz jest coraz bardziej realny. Polski Związek Narciarski przekazał, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie 3 listopada.

Zawody Pucharu Świata w Wiśle mają się odbyć w dniach 21-22 listopada. Organizatorzy mieli nadzieję, że w wydarzeniu w ograniczonej liczbie będą mogli wziąć udział kibice, podobnie jak to miało miejsce podczas letniego cyklu Grand Prix. Niestety w ciągu ostatnich kilkunastu dni sytuacja w kraju związana z pandemią koronawirusa diametralnie się zmieniła.

W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne rekordowe dane. Nowych zakażeń jest ponad 6,5 tysiąca, w tym ponad tysiąc w województwach mazowieckim i małopolskim. Zmarło aż 116 osób, z których aż 11 nie miało chorób współistniejących.

PŚ w Wiśle: co z kibicami?

W związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd przywrócił niektóre obostrzenia znane z początków pandemii, m.in. nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, zdradził, że trzeba liczyć się z ponownym zamknięciem stadionów, mówi się o zakazie wesel. Niewykluczone, że z restrykcjami będą musieli zmierzyć się także organizatorzy inauguracyjnych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Decyzje mają zapaść za ok. trzy tygodnie.

"Po analizie aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju Komitet Organizacyjny Pucharu Świata w Wiśle postanowił, że 3 listopada 2020 roku podjęta zostanie ostateczna decyzją dot. uczestnictwa kibiców w wydarzeniu sportowym oraz sprzedaży biletów na inaugurujące sezon zawody" - czytamy w komunikacie na Twitterze.

Poprzednie zmagania w Pucharze Świata zostały przerwane przed konkursem cyklu Raw Air w Trondheim. Powodem była rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa.

RadioZET.pl