Zamknij

Puchar Świata: Finowie stracili 300 tys. euro, chcą się odkuć w Lahti

03.12.2019 21:27
Puchar Świata w skokach
fot. PAP/EPA

Fińska federacja narciarska obliczyła, że z powodu odwołania niedzielnego konkursu skoków w Kuusamo straciła 300 tysięcy euro i teraz za wszelką cenę chce, aby dodatkowy konkurs odbył się w Lahti na przełomie lutego i marca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dyrektor zawodów Seppo Linjakumpu powiedział na antenie kanału fińskiej telewizji YLE, że z powodów atmosferycznych, które zagrażały bezpieczeństwu zawodników, nie było po prostu innej możliwości niż odwołać konkurs.

Teraz trwają zabiegi o organizację dodatkowego konkursu.

- Ponieśliśmy spore koszty związane z organizacją i straciliśmy wpływy z reklam i praw do transmisji telewizyjnych tak że netto mamy na minus pokaźną sumę. Teraz, aby ją odrobić, chcemy za wszelką cenę uzyskać trzeci konkurs w Lahti. Toczymy intensywne rozmowy na ten temat z międzynarodową federacją narciarską FIS - wyjaśnił dyrektor handlowy fińskiej federacji narciarskiej Ismo Hamalainen.

Kanał YLE wyliczył, że straty nie wynikają raczej z utraty wpływów z biletów, ponieważ zainteresowanie skokami było raczej mizerne. - Przez trzy dni w kompleksie sportowym Ruka przebywało w sumie 21 tysięcy kibiców, lecz większość z nich przyszła na biegi narciarskie - zauważono.

Zawody PŚ w Lahti odbędą się w dniach 29 lutego - 1 marca.

RadioZET.pl/PAP/AN