Koniec sezonu w Pucharze Kontynentalnym. Ostatni konkurs odwołany

11.03.2020 16:48
Koniec sezonu w Pucharze Kontynentalnym

Po odwołaniu konkursów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) postanowiła anulować także rywalizację na skoczni w Czajkowskim. W tej sytuacji sezon w PK przedwcześnie dobiegł końca.

"Rywalizacja mężczyzn w Pucharze Kontynentalnym w Czajkowskim (21-23 marca) została odwołana z powodu koronawirusa i nie zostanie zastąpiona innym miejscem" - napisano w lakonicznym komunikacie FIS. Z tego samego powodu tydzień wcześniej nie odbędą się zawody PK w Zakopanem. To oznacza koniec sezonu.

Puchar Kontynentalny: Kto wygrał?

Tym samym triumfatorem cyklu PK został Austriak Clemens Leitner, drugi był jego rodak Clemens Aigner, a podium uzupełnił Japończyk Taku Takeuchi. Z Polaków najwyżej uplasował się Paweł Wąsek (12.).

W klasyfikacji drużynowej, która oficjalnie nie jest prowadzona w Pucharze Kontynentalnym, najlepsza była Austria, a zanią Słowenia i Norwegia.