Przyjaźń cenniejsza niż kryształ. Wielka klasa Stocha i Krafta

Krzysztof Sobczak
24.03.2017 13:27
Kamil Stoch i Stefan Kraft
fot. Facebook / Skijumping Austria

Przed nimi finałowe starcie, a oni zdają się odcinać od całego zamieszania i na każdym kroku podkreślają, że stoją ponad medialną burzą. Stefan Kraft i Kamil Stoch są rywalami, ale przede wszystkim bardzo dobrymi kolegami.

Zagłosuj

Który ze skoczków zdobędzie Kryształową Kulę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek i w niedzielę rozstrzygną się losy triumfu w tegorocznej edycji Pucharu Świata [w sobotę konkurs drużynowy - przyp. red.]. Bliżej Kryształowej Kuli jest Stefan Kraft, który o 31 punktów wyprzedza Kamila Stocha. Wokół zawodników zrobiło się mnóstwo szumu, media prześcigają się w tytułach, a sami zainteresowani... nic sobie z tego nie robią.

Zobacz także

Przed kilkoma dniami Stoch opublikował wspólne zdjęcie z Kraftem. Teraz podobna fotografia pojawiła się na profilu austriackich skoków narciarskich. - Dwóch świetnych kolegów powalczy o Kryształową Kulę w Planicy - głosi podpis po zdjęciem.

O dobrych relacjach zawodników świadczy również sytuacja z Lillehammer. Gdy Stoch czekał na ustabilizowanie się wiatru i możliwość oddania skoku, uciął sobie krótką pogawendkę z Kraftem. Wówczas już tylko oni pozostawali na górze.

Kamil Stoch ma już na swoim koncie Kryształową Kulę za sezon 2013/2014. Kraft był na najniższym stopniu podium rok później, ale nigdy nie wygrał.

RadioZET.pl/KS