Piotr Żyła drugi w prologu Raw Air w Trondheim, koszmarny upadek Leyhe

11.03.2020 18:40
Trondheim kwalifikacje
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w prologu cyklu Raw Air w Trondheim. Kwalifikację uzyskało siedmiu reprezentantów Polski. Cieniem na rywalizacji rzucił się koszmarnie wyglądający upadek wicelidera norweskiego cyklu Stephana Leyhe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niemiec uzyskał najlepszą odległość prologu w Trondheim - 141,5 m, ale zaraz po lądowaniu stracił równowagę i zaliczył upadek. Leyhe długo nie podnosił się z zeskoku i choć uzyskał kwalifikację do czwartkowego konkursu to jest mało prawdopodobne, by był w stanie wziąć w nim udział. Podopieczny Stefana Horngachera na noszach opuścił obiekt Granasen.

Prolog Raw Air w Trondheim - WYNIKI

Prolog wygrał Ryoyu Kobayashi, ale tuż za nim uplasował się Piotr Żyła (135 m). Japończyk wylądował w tym samym punkcie, ale skakał z obniżonego rozbiegu. W pierwszej dziesiątce zmieściło się jeszcze dwóch biało-czerwonych - Kamil Stoch był 9., a Dawid Kubacki 10.

Z dobrej strony pokazali się wszyscy podopieczni obchodzącego w środę 42. urodziny Michala Dolezala. Aleksander Zniszczoł zajął 19. miejsce, Maciej Kot 33., Paweł Wąsek 35., a Jakub Wolny 40.

Konkurs Raw Air 2020 w Trondheim odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 17.

KLASYFIKACJA GENERALNA RAW AIR 2020

Prolog w Trondheim, podobnie jak poprzednie zawody Raw Air, odbył się bez udziału publiczności. To efekt panującej pandemii koronawirusa, która dotyka nie tylko skoki narciarskie, ale wszystkie dyscypliny sportowe na całym świecie.

Zapis relacji z prologu Raw Air 2020 w Trondheim:

RadioZET.pl