Zamknij

Prognoza pogody na konkursy PŚ w Zakopanem. Wiatr pokrzyżuje plany?

12.01.2022 13:00

Skoki w Zakopanem: pogoda. W dniach 14-16 stycznia skoczkowie będą rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w konkursach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Pierwsze skrzypce znów odgrywać może wiatr. Sprawdź prognozę pogody na kwalifikacje i konkursy w Zakopanem.

Prognoza pogody na konkursy PŚ w Zakopanem
fot. via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich po raz drugi w tym sezonie dotarła do Polski. W trzeci weekend najlepsi zawodnicy rywalizowali na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, natomiast w dniach 14-16 stycznia zaprezentują się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wśród nich najpewniej znajdzie się powracający do rywalizacji Kamil Stoch, który przed środowym treningiem doznał lekkiego podkręcenia kostki. Jak przekazał Radiu ZET sekretarz generalny PZN Jan Winkiel, uraz nie jest groźny i nie powinien przeszkodzić trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu w występie.

Dla Stocha piątkowe kwalifikacje będą pierwszymi punktowanymi skokami od nieudanych eliminacji na Bergisel w Innsbrucku. Podopieczny Michala Dolezala nie dostał się wówczas do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni i został wycofany z austriackiej części cyklu. Pod jego nieobecność najlepiej radził sobie Piotr Żyła, a coraz lepsze próby oddawał też Dawid Kubacki. Pojawił się promyk nadziei, że ten sezon nie jest jeszcze stracony i na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie biało-czerwoni przyniosą nam jeszcze sporo radości. Na razie jednak trzeba się skupić na Zakopanem, bo i tu kibice oczekują na udane zawody.

PŚ w Zakopanem: pogoda

Konkursy nie są zagrożone. Taki przynajmniej przekaz płynie z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - W nocy temperatura będzie spadać do minus 10 stopni, a w ciągu dnia wahać w okolicach zera, więc ta warstwa sztucznego śniegu na skoczni nie powinna ulec uszkodzeniu. Do tego wiatr raczej nie sprawi kłopotów, bo wszystko wskazuje na to, że będą to tylko bardzo słabe podmuchy. Mocniejsze mają pojawić się dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek - mówił PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Problemy mogą się jednak pojawić z płynnością przeprowadzenia poszczególnych serii. Synoptycy zapowiadają, że w piątek podmuchy wiatru mają dochodzić do 3 m/s, a do tego może prószyć drobny śnieg. W sobotę i w niedzielę ma wiać z prędkością 5 m/s, a w takich warunkach trudno myśleć o oddawaniu skoków.

Na Wielkiej Krokwi ma się pojawić 6,5 tysiąca kibiców. Do zawodów zgłoszono blisko 80 zawodników z 18 państw. Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Ryoyu Kobayashi w Pucharze Narodów prowadzą Austriacy.

loader

RadioZET.pl/PAP, Joanna Chmiel, cegl