Zamknij

Wyniszczona twarz, wychudzona sylwetka. Tak wygląda wielki rywal Adama Małysza

07.03.2021 11:42
Primoz Peterka
fot. MATTI BJÖRKMAN/EastNews

Primoz Peterka, dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli i wielki rywal Adama Małysza, jeszcze w trakcie kariery nie potrafił poradzić sobie z popularnością i popadł w tarapaty. W sobotę pojawił się w studiu słoweńskiej telewizji, a jego wygląd wzbudził obawy o jego zdrowie.

Primoz Peterka był wielką gwiazdą skoków narciarskich końca lat 90. XX wieku. W sezonach 1996/1997 i 1997/1998, a zatem tuż przed eksplozją formy Adama Małysza, sięgał po Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W 1997 roku wygrał także Turniej Czterech Skoczni, a wraz z kolegami z drużyny na początku XXI wieku wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Salt Lake City oraz brązowy krążek mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Po największych sukcesach Peterka zniknął, stracił formę, sporo mówiło się o imprezowym trybie życia i uzależnieniu od alkoholu. Słoweniec wracał, był ważną częścią zespołu, ale na prezentowany dawniej poziom już nie wrócił. Po zakończeniu kariery próbował też swoich sił w pracy szkoleniowej, ale bez powodzenia.

Primoz Peterka wygląda koszmarnie [ZDJĘCIE]

W sobotę Primoz Peterka pojawił się w studiu słoweńskiej telewizji SLO2 i wywołał niemałe poruszenie w sieci. 42-latek wyglądał jak własny cień - wychudzony, z wyniszczoną twarzą, z podkrążonymi oczami. Trudno było nawet rozpoznać, że to dawna gwiazda skoków narciarskich.

RadioZET.pl