Zamknij

Primoz Peterka ma problemy z alkoholem? Słoweniec kolejny raz stracił prawo jazdy

Maciej Walasek
30.03.2019 11:30
Primoz Peterka
fot. Twitter

Primoz Peterka podczas kariery skoczka narciarskiego był jednym z czołowych zawodników. Zdobył dwie Kryształowe Kule Pucharu Świata i rywalizował z Adamem Małyszem. Teraz Słoweniec ma problemy z alkoholem, przez co po raz czwarty stracił prawo jazdy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Primoz Peterka w ostatnim czasie był trenerem Turcji. W międzyczasie coraz głośniej zaczęło się mówić o jego chorobie. Słoweńskie media zaczęły mówić wprost, że były skoczek narciarski ma poważne kłopoty z alkoholem. Te problemy miały doprowadzić do separacji z żoną i utraty prawa jazdy po raz czwarty.

Zobacz także

- Jestem daleki od odpowiedzi na pytania o życie osobiste. Jest tu trójka małych dzieci, które mają już wystarczająco problemów. Nie chcę, by kolejnym z nich były media – mówił Peterka.

Po tych zarzutach, fani zaczęli dyskutować czy 40-latek powinien prowadzić szkolenia dla młodych skoczków.

Przypomnijmy, że Primoz Peterka dwukrotnie zdobył Kryształową Kulę zwyciężając w sezonach 1996/97 i 1997/98 w Pucharze Świata. Dodatkowo Słoweniec razem z drużyną zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Po sezonie 2010/11 zakończył karierę.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MW