Zamknij

Prezent od Małysza zaskoczył Andrzeja Dudę. Mina prezydenta mówi wszystko

13.10.2022 17:21

Andrzej Duda zaprosił Adama Małysza do Pałacu Prezydenckiego. Podczas wtorkowego spotkania panowała luźna atmosfera, o czym świadczą zdjęcia, które opublikował "Orzeł z Wisły". Na fotografiach zobaczyliśmy reakcję prezydenta na prezent, jaki dostał od legendy skoków narciarskich.

Adam Małysz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News, Instagram screen

Pod koniec czerwca Adam Małysz został wybrany na nowego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Tym samym zakończył erę Apoloniusza Tajnera, który pełnił tę funkcję przez 16 lat.

"PZN bardzo dobrze prosperował. Choćby finansowo. Przez lata sytuacja wyglądała nieźle, więc nie chcę rewolucji, ale chcę usprawnić to, co szwankowało. Tutaj mam na myśli jedną konkretną rzecz. Za granicą sytuacja wygląda tak, że do wieku juniora zawodników wychowują kluby, ale potem idą oni do szkół mistrzostwa sportowego, a stamtąd do kadr narodowych. U nas w kadrach zawodników z SMS-ów jest stosunkowo niewielu. Temu się trzeba przyjrzeć i, jeśli chcesz tak to nazwać, zrobić rewolucję" - mówił Małysz w rozmowie z portalem Wirtualna Polska jeszcze przed wyborem na szefa PZN.

Małysz zaskoczył Dudę prezentem. Mina prezydenta mówi wszystko

We wtorek Adam Małysz razem z Janem Winkielem, sekretarzem generalnym PZN zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkali się z Andrzejem Dudą. "Orzeł z Wisły" ujawnił, co było przewodnim tematem rozmów.

loader

"We wtorek miałem okazję spotkać się z Prezydentem RP, panem Andrzejem Dudą, podczas którego przedstawiłem mu naszą wizję i strategię związaną z dalszym rozwojem Polskiego Związku Narciarskiego" - czytamy we wpisie legendy skoków narciarskich.

W poście Małysz opublikował kilka zdjęć ze spotkania z prezydentem Polski. Na drugiej i trzeciej fotografii widzimy, że czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata wręczył politykowi skromny upominek w postaci miniatury kombinezonu skoczka narciarskiego. Mina Andrzeja Dudy świadczy o tym, że prezent się spodobał.

RadioZET.pl