Zamknij

Poważny wypadek na skoczni. Skończyło się szpitalem i koszmarną kontuzją

26.10.2021 22:36

Jedna z czołowych skoczkiń reprezentacji Japonii, Nozomi Maruyama, miała groźny wypadek na Okurayamie (HS-137). Obecna wicemistrzyni kraju z obiektu normalnego doznała poważnej kontuzji podczas lądowania w zawodach o mistrzostwo Japonii na dużej skoczni. Zawodniczkę zniesiono z zeskoku na noszach i przetransportowano do szpitala.

Nozomi Maruyama
fot. Twitter/screen

Ostatnie miesiące były dla Nozomi Maruyamy jak piękny sen. Pod koniec marca Japonka raz za razem poprawiała swoje najlepsze osiągnięcia w karierze w zawodach Pucharu Świata, a latem zaliczyła premierowe podium w Grand Prix w Wiśle.

Rosnąca forma skoczkini sprawiała, że miała ona realne szanse zagrozić w walce o mistrzostwo Japonii samej Sarze Takanashi. Na skoczni normalnej zdobyła wicemistrzostwo i tam musiała uznać wyższość swojej największej rywalki, jednak na dużym obiekcie w pierwszej serii skoczyła najdalej ze wszystkich.

Poważny wypadek na skoczni. Skończyło się szpitalem i koszmarną kontuzją

Maruyama osiągnęła na Okurayamie odległość 129,5 metra, ale nie była w stanie poprawnie wylądować i upadła na zeskok. Tam nie potrafiła już nawet wstać o własnych siłach, dlatego potrzebne były pomoc służb medycznych i nosze. Zawodniczkę szybko przetransportowano do szpitala, gdzie usłyszała koszmarną diagnozę - uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego i łąkotki w kolanie, a także stłuczenia kości udowej i strzałkowej.

Tak długa lista urazów niemal na pewno odbiera Maruyamie realne szanse występu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, które odbędą się już w lutym. Wciąż nieznane są jednak dokładniejsze badania jej więzadeł. Jeśli okaże się, że są one jedynie naderwane, a nie zerwane, zacznie się dla Japonki walka z czasem.

RadioZET.pl/TVP Sport