Zamknij

Polski skoczek zakończył karierę. Szokująca decyzja wielkiego talentu

27.10.2022 22:08

Młodzieżowy reprezentant Polski w skokach narciarskich Arkadiusz Jojko podjął w czwartek wieczorem decyzję o zakończeniu swojej kariery w wieku zaledwie 20 lat. O wszystkim poinformował na łamach portalu skijumping.pl.

Arkadiusz Jojko
fot. Damian Klamka/East News

Chociaż w maju 2022 roku Polski Związek Narciarski ogłosił skład młodzieżowej reprezentacji Polski, w którym znalazł się Arkadiusz Jojko, skoczek w czwartek postanowił zakończyć karierę.

Urodzony w Cieszynie zawodnik podjął taką decyzję w wieku zaledwie 20 lat, a o wszystkim poinformował na łamach portalu skijumping.pl.

Arkadiusz Jojko zakończył karierę skoczka

- Przemyślałem sprawę, porozmawiałem z trenerami i doszedłem do wniosku, że kończę sportową karierę. Trochę znienacka, ale po dłuższym namyśle uznałem, że to będzie najlepszy wybór - powiedział Jojko, cytowany przez witrynę.

Jak dodał, jednym z powodów takiej decyzji są problemy zdrowotne, z jakimi zmagał się od dłuższego czasu. - Po zabiegu i rehabilitacji kolano nie przestawało boleć, przez co nie mogłem trenować na pełnych obrotach. Poczułem wypalenie i zabrakło mi motywacji. Wątpliwości pojawiły się pod koniec lipca. Ważyłem za dużo - zdradził.

Jojko co prawda nie zdążył zaistnieć na międzynarodowej scenie skoków narciarskich, ale przez wielu w Polsce uznawany był za wielki talent. Jeszcze w marcu 2022 roku reprezentował biało-czerwonych na mistrzostwach świata juniorów. Indywidualnie zajął w nich 25. miejsce, natomiast w drużynie, wraz z kolegami, sklasyfikowany został na wysokiej, piątej pozycji. Nie zdołał jednak zadebiutować w Pucharze Świata.

RadioZET.pl/skijumping.pl