Zamknij

Polska może zorganizować dodatkowy konkurs PŚ. Wysłała już zgłoszenie

24.11.2020 09:35
Skoki w Zakopanem
fot. PAP

Polska wyraziła chęć na organizację dodatkowego konkursu skoków narciarskich w tym sezonie. Federacja wysłała już nawet oficjalne zgłoszenie. Przejąć może weekend 6-7 lutego, kiedy to Puchar Świata miał odbyć się w japońskim Sapporo.

PŚ w Sapporo został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) nie podjął jeszcze decyzji, gdzie zorganizuje zawody w miejsce Japonii. Wiele mówiło się o niemieckim Klingenthal. Teraz do gry o przejęcie konkursów wkroczyła Polska.

Jeśli nie Sapporo, Polska może przejąć inny z weekendów. Niepewna jest organizacja Pucharu Świata w Chinach.

Puchar Świata: Kolejny konkurs skoków w Polsce?

- Do końca tego tygodnia FIS powinien poinformować o tym, kto przejmie organizację zawodów. Swój akces zgłosiła także Polska, która mogłaby przejąć jakieś zawody. Na ten moment nie wiadomo jednak, gdzie miałby odbyć się konkurs, bo zależy to też od czynników pogodowych i epidemiologicznych - poinformował serwis sport.pl.

Przypomnijmy, że w oficjalnym kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/2021 Polska ma dwa terminy - w Wiśle i Zakopanem. Zawody na skoczni im. Adama Małysza odbyły się już w miniony weekend, rywalizacja w Zakopanem zaplanowana jest na 16-17 stycznia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/AN