Zamknij

Polscy skoczkowie zostaną zaszczepieni? PZN podjął decyzję

24.05.2021 19:38
polscy skoczkowie
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy skoczkowie zostaną zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Informację potwierdził Adam Małysz w rozmowie z TVN 24.

Polscy skoczkowie przygotowują się do Letniego Grand Prix i zimowego sezonu Pucharu Świata. Zmagania w sezonie 2021/22 upłyną pod znakiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w przyszły roku rozpoczną się w Pekinie na początku lutego.

Wcześniej biało-czerwoni zostaną zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Tę informację potwierdził Adam Małysz w wywiadzie dla TVN 24. Legenda skoków ujawniła, że chociaż jeden z kadrowiczów nie był przekonany do tego pomysłu, tak szczepionkę otrzymają wszyscy. Zespół Michala Doleżala zaszczepi się w czwartek, 27 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Polscy skoczkowie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi

- Marzymy o tym, żeby wrócić do normalności. Mieliśmy w kadrze jednego sceptycznego, ale się przekonał i zaszczepi się – tłumaczył Małysz.

Szczepienie przeciw COVID-19 krok po kroku. Jak wygląda ten proces?

Wcześniej zaszczepili się inni polscy sportowcy: koszykarze i siatkarze. Szczepionkę przyjął także selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Paulo Sousa.

- Jestem po pierwszej dawce szczepionki. My nikogo nie chcemy zmuszać do szczepień, ale chcemy zachęcać, bo to dla naszego dobra. Może ludzie się obawiają, może nie wierzą politykom. Dlatego my - sportowcy, osoby znane - chcemy pomóc ludziom zdecydować, żeby się szczepić – dodał Małysz.

RadioZET.pl