Zamknij

Polscy skoczkowie z brązowym medalem, Niemcy mistrzami świata

06.03.2021 18:52
polscy skoczkowie
fot. PAP/EPA

Polscy skoczkowie zdobyli brązowy medal w konkursie drużynowym w Oberstdorfie. Złoto zgarnęli Niemcy, a srebro Austriacy.

Polscy skoczkowie zajmowali trzecie miejsce po pierwszej serii, mając 1,7 punktu przewagi nad czwartą Japonią i 7,5 nad piątą Słowenią. Na półmetku prowadzili Niemcy przed Austriakami. Jednak każda z tych pięciu drużyn była w grze o medale.

W serii finałowej biało-czerwoni włączyli się w walkę o złoty medal. Kapitalnie prezentował się Piotr Żyła, który dwukrotnie uzyskał odległość 139 metrów. Po drugiej próbie wiślanina ekipa Doleżala nie oddawała prowadzenia. Andrzej Stękała po pierwszym kiepskim skoku na 122,5 metra, w drugim się zrehabilitował i poleciał na 127 metrów. Kamil Stoch zrobił to, co do niego należało i osiągając w pierwszej serii 133,a w drugiej 132,5 metra, spowodował, że Polacy przed ostatnią grupą byli na pierwszym miejscu i o punkt wyprzedzali Niemców. Niestety, Dawid Kubacki, który w pierwszym skoku poleciał na 133 metry, w drugim uzyskał jedynie 127,5 metra, a Polacy spadli na trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

Polscy skoczkowie z brązowym medalem w konkursie drużynowym

Wobec tego mistrzami świata w drużynie zostali Niemcy, a srebro przypadło Austriakom.

Zapis relacji na żywo z konkursu drużynowego w Oberstdorfie:

RadioZET.pl