Zamknij

Polscy skoczkowie po szczepieniu. Przyjęli dawkę przypominającą

09.12.2021 12:42

Polski Związek Narciarski poinformował, że po konkursach Pucharu Świata w Wiśle skoczkowie przyjęli dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19. Dzięki temu zawodnicy będą mogli swobodnie podróżować i startować.

Polscy skoczkowie przyjęli trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Adam Małysz w niedawnej rozmowie z Damianem Michałowskim w "Gościu Radia ZET" poinformował, że w maju wszyscy polscy skoczkowie przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19. Niestety nie uchroniło to Klemensa Murańki przed zakażeniem koronawirusem. 27-latek z powodu pozytywnego testu uzyskanego po kwalifikacjach w Niżnym Tagile nie mógł pojechać z kolegami do Ruki. Pojawił się dopiero w Wiśle.

Zgodnie z zaleceniami medyków po pół roku od drugiej dawki należy przyjąć dawkę przypominającą. Jak przekazał w czwartek Polski Związek Narciarski, zawodnicy mają to już za sobą i ze spokojną głową udali się na dalszą część Pucharu Świata - część wystąpi w weekend w Klingenthal, część będzie trenować w Ramsau.

Skoczkowie po szczepieniu

"Po PŚ w Wiśle zawodnicy oraz członkowie sztabu Kadry Narodowej A zostali zaszczepieni dawką przypominającą (odpowiednio drugą i trzecią) ze względu na trwającą pandemię oraz przepisy unijne. Ważne jest, aby w okresie startowym móc bez problemów podróżować i rywalizować w zawodach" - napisano w komunikacie.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 458 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Zmarły 562 osoby. Czwarta fala bezpośrednio jest związana z pojawieniem się wariantu Omikron.

loader

RadioZET.pl