Polscy biegacze wściekli na Justynę Kowalczyk. "Ona nie szanuje ludzi"

Andreas Nicolaides
27.02.2019 18:27
Justyna Kowalczyk
fot. PAP/EPA

Polskim biegaczom narciarskim nie podobają się wypowiedzi Justyny Kowalczyk, która publicznie krytykuje ich postawę. Mówią wprost o braku szacunku ze strony wielokrotnej medalistki MŚ i igrzysk olimpijskich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Maciej Staręga po nieudanym starcie na tegorocznych mistrzostwach świata w Austrii przyznał, że być może popełnił błąd i "zbyt późno zszedł z wysokości". Na tę wypowiedź na swoim profilu na Twitterze zareagowała Kowalczyk.

- Prawie 30-letni zawodnik (uprawniający sport wytrzymałościowy) nie wie, jak jego ciało reaguje na trening w górach średnich - napisała.

Kowalczyk krytykuje polskich biegaczy

Starędze nie spodobały się te słowa. - To było dla mnie przykre - cytuje zawodnika sport.pl.

Kowalczyk później zarzuciła polskim biegaczom, że mają zły wpływ na biegaczki. - Nie udało mi się skutecznie oddzielić dziewczyn od kadry biegaczy. Przez to nie są odpowiednio skupione na starcie. Ważniejsze było to, jakie warkoczyki ma chłopak, który wystartuje w biegu łączonym - powiedziała.

Kamil Bury, o którego chodziło Justynie Kowalczyk, zarzucił jej brak szacunku. - To nasza mistrzyni, trzeba mieć do niej szacunek i ja mam. To, że ona nie ma szacunku do ludzi, to już nie moja sprawa. Szanuję ją tylko za to, co osiągnęła - powiedział.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN