Zamknij

Pogorszył się stan zdrowia Graneruda. "Pojawiły się mdłości i gorączka"

05.03.2021 16:33
Halvor Egner Granerud
fot. Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Halvor Egner Granerud czuje się coraz gorzej - przekazał trener reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich Alexander Stoeckl. 24-letni Norweg jest zakażony koronawirusem i został wykluczony z udziału w konkursie MŚ na dużym obiekcie w Oberstdorfie.

  • Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem
  • 24-letni skoczek informował, że czuje się dobrze i ma lekkie objawy, a więcej szczegółów zdradził jego trener Alexander Stoeckl
  • Norweg nie wystąpi w konkursie MŚ na dużej skoczni w Oberstdorfie, nie pomoże też kolegom w zawodach drużynowych

Halvor Egner Granerud przyjechał na mistrzostwa świata po dwa indywidualne złote medale. I tego nie ukrywał. Znakomicie spisywał się w seriach próbnych przed konkursem na normalnej skoczni, ale w zawodach zawiódł - po pierwszej próbie był dopiero 16., a zmagania zakończył na 4. pozycji. Po tytuł sięgnął Piotr Żyła, a na podium stanęli jeszcze Karl Geiger i Anze Lanisek.

Drugiej szansy 24-latek w tym roku już nie będzie miał, bowiem z rywalizacji na dużym obiekcie wykluczył go koronawirus. - Jestem bardzo smutny, ale czuję się dobrze, pomimo łagodnych objawów - przekazał zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2020/2021. Tymczasem jego trener Alexander Stoeckl poinformował, że symptomy zakażenia się nasiliły.

Jak się czuje Granerud? Nowe informacje

- Miał mdłości i prawdopodobnie gorączkę. Jest bardzo zmęczony i wyczerpany - powiedział Stoeckl w rozmowie z dagbladet.no. Dodał, że jego podopieczny nie może pogodzić się z utratą medalowej szansy oraz z obowiązkiem 14-dniowej izolacji.

Nie do końca wiadomo, gdzie mogło dojść do zakażenia. Austriacki szkoleniowiec Norwegów spekuluje, że najprawdopodobniej wydarzyło się to podczas zawodów Pucharu Świata w Rasnovie lub w drodze z Rumunii do Niemiec.

Na szczęście dla Skandynawów, pozostali skoczkowie uzyskali negatywne wyniki testów na koronawirusa i będą mogli wystartować w piątkowym konkursie MŚ na dużej skoczni w Oberstdorfie. Nieobecność Halvora Egnera Graneruda będzie szczególnie dotkliwa dla drużyny. Daniel Andre Tande, Robert Johansson i Marius Lindvik byli pewniakami, a dołączy do nich doświadczony Johann Andre Forfang.

Relacja na żywo z konkursu MŚ na dużej skoczni w Oberstdorfie na sport.radiozet.pl od godz. 17.

RadioZET.pl/sport.pl