Planica 7: Stefan Horngacher wybrał skład na konkurs drużynowy

23.03.2018 17:44
Stefan Horngacher w Planicy

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Piotr Żyła będą reprezentowali Polskę w ostatnim w tym sezonie konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich - poinformował trener Stefan Horngacher. Początek zawodów w Planicy w sobotę o godzinie 10:00.

Austriacki szkoleniowiec, mimo niepowodzenia w czwartkowych kwalifikacjach, postawił na Piotra Żyłę kosztem Macieja Kota i Jakuba Wolnego. Ten pierwszy w piątkowym konkursie indywidualnym nie zdobył punktów [zajął 31. miejsce - przyp. red.], drugi natomiast uplasował się na 30. pozycji i trener wciąż woli stawiać na swoich bardziej doświadczonych podopiecznych.

Warto przypomnieć, że noty poszczególnych skoczków będą liczyły się do klasyfikacji generalnej cyklu Planica 7.

Powtórka z Vikersund?

W tym samym składzie biało-czerwoni 17 marca wywalczyli drugie miejsce w zawodach w Vikersund. Wówczas musieli uznać wyższość jedynie Norwegów.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy zajmują trzecie miejsce, ale wciąż mają szansę wyprzedzić drugich Niemców. Prowadzący Norwegowie są w tym sezonie zdecydowanie najlepsi.