Zamknij

Cyklu Planica 7 nie będzie. Kwalifikacje odwołane, konkurs zagrożony

26.03.2021 14:10

Cykl Planica 7 w najbardziej sprzyjającym wariancie będzie zamieniony na Planica 6. Piątkowe kwalifikacje zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru. Zagrożony jest też konkurs.

Cyklu Planica 7 nie będzie
fot. PAP/EPA
  • W cyklu Planica 7 do klasyfikacji generalnej zaliczanych jest siedem skoków - kwalifikacyjny, cztery z konkursów indywidualnych i dwa z "drużynówki"
  • Pierwszy etap - kwalifikacje - został odwołany ze względu na zbyt silny wiatr, przez co teraz możemy mówić już tylko o cyklu Planica 6
  • Piątkowy konkurs jest zagrożony z tego samego powodu

Kwalifikacje w Planicy miały się rozpocząć o godzinie 13:30, ale od samego rana prognozy pogody nie napawały optymizmem. W porze eliminacji miało wiać z prędkością 3-5 m/s. Niestety te przewidywania się sprawdziły, w związku z czym jury najpierw przesunęło kwalifikacje o pół godziny, a następnie odwołało. To oznacza, że cykl Planica 7 nie będzie kompletny, bowiem rezultaty miały być zaliczane do klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy poinformowali ponadto, że w konkursie, który powinien ruszyć o godz. 15, wystąpią wszyscy zawodnicy zgłoszeni do kwalifikacji. W pierwszej serii na belce pojawi się aż 67 skoczków, a do rundy finałowej awansuje 30 z nich.

Planica 7: Konkurs 26.03 zagrożony

Według synoptyków, wraz z upływem czasu pogoda powinna się stabilizować, a podmuchy wiatru nie powinny przeszkadzać w rozegraniu zmagań. Na ten moment zawody są jednak zagrożone. Nikt nie zamierza ryzykować zdrowia skoczków po tym, co stało się w czwartek, gdy Daniel Andre Tande runął z dużej wysokości na bulę i jeszcze na zeskoku musiał być reanimowany. Do szpitala trafił w stabilnym stanie z pękniętym płucem i złamanym obojczykiem.

W pierwszej serii piątkowego konkursu w Planicy wystąpi sześciu reprezentantów Polski: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękałą, którzy zdobyli punkty w czwartek, oraz Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Klemens Murańka.

Do klasyfikacji generalnej Planica 7 zaliczane są wyniki kwalifikacji, dwóch konkursów indywidualnych i konkurs drużynowy. Aktualnie możemy mówić już tylko o cyklu Planica 6.

RadioZET.pl