Zamknij

Planica 7: Konkurs drużynowy odbędzie się, ale w nietypowej formie

27.03.2021 14:01
Andrzej Stękała
fot. PAP

Planica 7: Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdziła, że konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach, rozgrywany w ramach cyklu Planica 7, odbędzie się w niedzielę, przed zawodami indywidualnymi, a zawarta zostanie w nim tylko jedna seria. W sobotę "drużynówka" została odwołana - w burzliwych okolicznościach - z powodu zbyt silnego wiatru.

  • FIS ogłosił nowy termin konkursu drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w ramach cyklu Planica 7
  • Odwołana w sobotę "drużynówka" odbędzie się w niedzielę o godzinie 9:00 rano
  • Zawody rozpoczną się zatem bezpośrednio przed konkursem indywidualnym i, co nietypowe, będą zawierały w sobie tylko jedną serię

Dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy - drużynowy i indywidualny - odbędą się w niedzielę - zdecydowali organizatorzy po konsultacji z Międzynarodową Federacją Narciarską ( FIS).

Pierwszy z nich - drużynowy - został w sobotę odwołany z powodu zbyt silnego wiatru. Przeniesiony z soboty odbędzie się zamiast serii próbnej, a jego początek zaplanowano na godz. 9:00. Rozegrana będzie tylko jedna seria.

Planica 7: Jest nowy termin konkursu drużynowego. Kiedy się odbędzie?

O godz. 10:30 rozpocznie się natomiast ostatni w sezonie 2020/2021 konkurs indywidualny. O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, ma składać się on z dwóch serii. Na starcie stanie trzydziestu najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, którzy są obecni w Planicy.

Triumf w klasyfikacji generalnej PŚ zapewnił sobie już wcześniej Norweg Halvor Egner Granerud. Trwa natomiast walka o małą Kryształową Kulę w lotach.

RadioZET.pl/PAP