Zamknij

Piotr Żyła zdyskwalifikowany w kwalifikacjach w Zakopanem

15.01.2021 19:14
Piotr Żyła zdyskwalifikowany w kwalifikacjach w Zakopanem 2021
fot. PAP

Piotr Żyła został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach i nie wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem. To pierwsza taka sytuacja w tym sezonie w ekipie biało-czerwonych.

  • Piotr Żyła nie wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym w Zakopanem
  • Polak został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach z powodu nieregulaminowego kombinezonu
  • "Wewiór", który 16 stycznia będzie obchodził 34. urodziny, weźmie udział w sobotnim konkursie drużynowym

Piotr Żyła w kwalifikacjach w Zakopanem uzyskał 124,5 m, zajął 23. miejsce i wywalczył awans do niedzielnego konkursu indywidualnego. Niestety, Polak nie przeszedł kontroli i został zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego kombinezonu.

"O 1 cm za szeroki kombinezon. Aptekarska precyzja kontrolerów sprawiła, że Piotra Żyły nie zobaczymy w niedzielnym konkursie" - napisał dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski.

Żyła zdyskwalifikowany, ale w konkursie drużynowym wystąpi

To jedyny reprezentant Polski, który nie będzie miał okazji powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Eliminacje przebrnęli Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Piotrowi Żyle pozostaje rywalizacji w konkursie drużynowym. W dniu zawodów "Wewiór" będzie świętował 34. urodziny. Polacy wystąpią w składzie Żyła, Stoch, Stękała i Kubacki.

RadioZET.pl/Filip Czyszanowski Twitter