Zamknij

Piotr Żyła skomentował podium w Planicy

Maciej Walasek
22.03.2019 19:25
Piotr Żyła skomentował podium w Planicy
fot. PAP

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w Planicy. Podium skoczka było 200. pozycją na podium, którą wywalczył Polak. Wiślanin nie przykładał do swojego wyniku wielkiej wagi. - Czwarte miejsce też byłoby dobre - stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Piotr Żyła bardzo dobrze spisał się w piątkowym konkursie indywidualnym w Planicy. 32-letni skoczek zajął trzecie miejsce i był bardzo zadowolony ze swojego występu. Po konkursie podkreślił, że cieszył się swoimi lotami.

Zobacz także

- Fajnie było i przyjemnie. Latanie na skoczniach mamucich, szczególnie będąc w dobrej formie, to ogromna frajda. Wynik to sprawa drugorzędna. Miło stać na podium, ale czwarte miejsce też byłoby dobre - ocenił Żyła.

Zagłosuj

Czy Piotr Żyła w niedzielę również stanie na podium w konkursie indywidualnym?

Liczba głosów:

- Nie patrzę już na nic, tylko cieszę się tym, że mogę tu być i z każdego skoku staram się czerpać przyjemność. W takich relaksujących momentach nawet nie czuć zmęczenia sezonem. Można to robić i robić - dodał.

Piotr Żyła w Planicy: Nieuznany rekord życiowy

32-latek w Planicy bardzo dobrze prezentował się już w trakcie czwartkowych treningów i kwalifikacji. W nich uzyskał aż 247,5 m, ale podparł się przy lądowaniu.

- Wszystkie skoki od 215 m są tu fajne i ciekawe. Wczoraj na treningu myślałem, że buli nie przelecę, a jednak dostałem podmuch i poszło. Skok kwalifikacyjny mogłem wykonać lepiej, ale pewne rzeczy wie się dopiero po analizie - powiedział Żyła, który na podium w Planicy stanął po sześciu latach przerwy.

W piątek uzyskał 242 i 234 m. Lepsi okazali się jedynie Markus Eisenbichler (238,5 i 233 m), który cieszył się z pierwszego pucharowego zwycięstwa oraz pewny już zdobycia Kryształowej Kuli Ryoyu Kobayashi (242 i 220 m).

RadioZET.pl/PAP/MW