Zamknij

Piotr Żyła zatańczył w Zakopanem. Nagranie podbija sieć [WIDEO]

16.01.2021 18:53
Piotr Żyła zatańczył w Zakopanem
fot. PAP

Piotr Żyła uzyskał najlepszą w polskim zespole indywidualną notę podczas sobotniego konkursu drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. "Wewiór" świętował tego dnia 34. urodziny i mimo nieobecności kibiców doskonale się bawił na skoczni. Nagranie jego tańca podbija teraz sieć.

  • Piotr Żyła był najsilniejszym punktem reprezentacji Polski w konkursie drużynowym w Zakopanem
  • W sobotę "Wewiór" obchodził 34. urodziny i doskonale bawił się na skoczni
  • Nagranie jego tańca w miejscu przeznaczonym dla liderów podbija sieć

Piotr Żyła w piątkowych eliminacjach został zdyskwalifikowany i nie wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi. W sobotę, podczas zawodów drużynowych, dał z siebie wszystko i był najmocniejszym punktem polskiego zespołu. Lądował na 136. oraz 137. metrze i uzyskał notę 260.4 pkt. Lepsi od niego byli tylko Daniel Huber i Marius Lindvik.

Konkurs drużynowy w Zakopanem układał się doskonale dla biało-czerwonych, ale w siódmej serii Andrzej Stękała dostał mocny podmuch i "spadł" na 115,5. m, co sprawiło, że gospodarze stracili prowadzenie na rzecz Austriaków. Philipp Aschenwald wykorzystał potknięcie 25-latka, a świetnie spisujący się w Zakopanem Daniel Huber dopełnił formalności. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie.

Piotr Żyła tańczy w Zakopanem [WIDEO]

Piotr Żyła po swoim drugim skoku czekał na kolejnego w naszej kadrze Kamila Stocha w miejscu przeznaczonym dla liderów. Seria się przedłużała, była przerywana, ale "Wewiór" zorganizował sobie ten czas... tańcząc. Nagranie z jego popisów podbija teraz sieć.

- Fajna impreza, tylko nikt nie przyszedł. Udało mi się nawet potańczyć - śmiał się Żyła przed kamerami TVP Sport.

W konkursie indywidualnym w Zakopanem wystąpi sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

RadioZET.pl