Zamknij

Piotr Żyła przekazał świetne wieści. Zawodnik pali się do skakania

27.01.2022 20:02
Piotr Żyła z negatywnymi wynikami na koronawirusa
fot. AP/Associated Press/East News

Piotr Żyła uzyskał negatywny wynik testu na koronawirusa i bez przeszkód będzie mógł polecieć z drużyną na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie - poinformował skoczek na Instagramie. Z tego powodu nie pojechał z kolegami do Willingen, ale dołączy do nich w piątek.

Piotr Żyła z koronawirusem walczył od 20 stycznia. O pozytywnym wyniku testu poinformował wówczas Polski Związek Narciarski, ale sam zawodnik przekonywał, że to nic takiego. "Przepraszam bardzo. Nie jestem zakażony koronawirusem tylko wyszedł mi pozytywny test na obecność koronowirusa. A to jest różnica i to duża różnica. A czuję się świetnie" - zapewniał w mediach społecznościowych. Zgodnie z przepisami musiał jednak poddać się kwarantannie i nie znalazł się w kadrze na ostatnie przed zimowymi igrzyskami w Pekinie zawody Pucharu Świata 2021/2022 w Willingen. Biało-czerwoni pojechali w nieco okrojonym składzie olimpijskim: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Pojawiły się nawet wątpliwości, czy mistrz świata z Oberstdorfu będzie mógł polecieć z drużyną do Chin. Podróż zaplanowana jest na 31 stycznia z Frankfurtu, w związku z czym skoczkowie nie będą wracali do kraju po rywalizacji w Willingen. W czwartek wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.

Piotr Żyła nie ma już koronawirusa

Warunkiem przerwania kwarantanny były dwa z rzędu negatywne wyniki testu na koronawirusa. Te nadeszły właśnie w czwartek, o czym zawodnik poinformował w mediach społecznościowych.

"Jupi dwa negatywne. I jestem gotowy do skakania" - napisał na Instagramie.

W tej sytuacji Żyła będzie mógł bez przeszkód w wyznaczonym terminie udać się z kolegami na ZIO Pekin 2022, ale Polski Związek Narciarski natychmiast rozpoczął starania o włączenie skoczka do składu na konkursy w Willingen. I to się udało - w piątek zawodnik pojedzie do Niemiec i wystąpi w zaplanowanym na godz. 18:30 prologu.

RadioZET.pl