Zamknij

Piotr Żyła w DDB w Radiu ZET: "Trzeba rypać, co ja mam innego robić?"

01.03.2021 08:46
Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła, mistrz świata ze skoczni normalnej w Oberstdorfie, był gościem "Dzień Dobry Bardzo: w Radiu ZET. 34-letni skoczek opowiedział nam m.in. o planach na przyszłość i czy myśli już o sportowej emeryturze.

  • Piotr Żyła w poniedziałek był gościem Agnieszki Kołodziejskiej, Marcina Sońty i Roberta Karpowicza w "Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET
  • 34-letni skoczek, który w sobotę wywalczył tytuł mistrza świata na normalnym obiekcie w Oberstdorfie, opowiedział m.in. o planach na przyszłość i czy myśli już o emeryturze
  • W piątek 5 marca Żyła powalczy jeszcze o medal na dużej skoczni

Piotr Żyła w sobotę został trzecim polskim mistrzem świata na skoczni normalnej. Wcześniej po złote krążki sięgali Adam Małysz, który jest rekordzistą pod względem tytułów na tego typu obiekcie (3) oraz Dawid Kubacki, najlepszy skoczek zmagań w Seefeld 2019. "Wewiór" przejął zatem pałeczkę od swojego nieco młodszego kolegi i w Oberstdorfie, w wieku 34 lat, osiągnął największy indywidualny sukces w karierze.

W poniedziałek Piotr Żyła był gościem Agnieszki Kołodziejskiej, Marcina Sońty i Roberta Karpowicza w "Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET. Nie mogło zbraknąć pytania o to, co zjadł na śniadanie w dniu wywalczenia tytułu mistrza świata.

Piotr Żyła w "Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET

- To był tak fajny dzień, że trudno mi było coś spamiętać. Co ja zjadłem? Bułeczkę, szyneczkę, serek i jajeczko, taki klasyk. Zestaw bieda - powiedział popularny "Pieter".

34-letni skoczek zdradził ponadto plany na przyszłość i czy myśli już o sportowej emeryturze.

- Nie patrzę zbyt daleko w przyszłość. Została duża skocznia na mistrzostwach świata w Oberstdorfie, później pewne są tylko loty w Planicy, bo nie wiadomo, co tam będzie [zamiast odwołanego cyklu Raw Air - red.]. A po sezonie trzeba rypać do następnego, bo co ja mam innego robić? Jeszcze jestem za młody na emeryturę - dodał Żyła.

Posłuchaj podcastu

Konkurs indywidualny MŚ na skoczni dużej w Oberstdorfie odbędzie się w piątek. Dzień później zawodnicy powalczą o medale w zmaganiach drużynowych.

RadioZET.pl