Zamknij

Piotr Żyła ostro o sytuacji z Doleżalem. "Szkoda słów na to, co związek odp..."

26.03.2022 11:57
Piotr Żyła ostro o sytuacji z Dolezalem. "Szkoda słów na to, co związek odp.."
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piotr Żyła w szczerej rozmowie z Kacprem Merkiem z Eurosportu powiedział, co myśli o rozstaniu z Michalem Doleżalem. - Szkoda słów na to, co związek odp... robi. Końcówka sezonu była fajna. Idzie to w dobrą stronę. No to trzeba to rozdupcyć - przyznał 35-letni mistrz świata. 

Piotr Żyła, który w drużynowym konkursie w Planicy startował razem z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Jakubem Wolnym, wywalczył na mamuciej skoczni 4. miejsce. "Wiewiór" oddał dwa dobre skoki - 217 metrów w pierwszej i 233.5 metra w drugiej serii. Po konkursie krótko skomentował swój występ, a nieco więcej powiedział o rozstaniu z Michalem Doleżalem, trenerem naszej kadry.

- Szkoda słów na to, co związek odp... robi. Sezon się skończy, a my nie wiemy nic. Nie mamy trenera, nie mamy nic. System był dobry. Wiadomo, że sezon gorszy za nami, ale motywacja i chęci były. Jakby nie było wiary w system czy w trenera, to końcówka sezonu nie była fajna. Idzie to w dobrą stronę. No to trzeba to rozdupcyć. Przykre to, przykre - stwierdził w swoim stylu Żyła.

Piotr Żyła o rozstaniu z Michalem Doleżalem: Miejmy nadzieję, że to się odkręci

35-latek przyznał też, że wciąż liczy na to, że PZN przedłuży Doleżalowi umowę. - Miejmy nadzieję, że to się odkręci. Ja cały czas myślę, że to nie jest wszystko postawione. Więcej nie mówię, żeby znaleźć się w kadrze na następny rok - podsumował Żyła.

Kamil Stoch krytykuje PZN. Chce pozostania Michala Doleżala - CAŁA WYPOWIEDŹ

Doleżal do sztabu reprezentacji Polski dołączył w sezonie 2016/17 jako asystent trenera Stefana Horngachera. Kiedy z końcem cyklu 2018/19 Austriak zdecydował się na przejście do reprezentacji Niemiec, Czech przyjął posadę głównego szkoleniowca biało-czerwonych.

Z końcem obecnego sezonu Doleżalowi wygasa kontrakt z PZN. Umowa nie zostanie przedłużona. 

RadioZET.pl/PAB/pa