Zamknij

Koledzy z kadry złożyli Żyle urodzinowe życzenia. "Żeby przybyło mu rozumu"

16.01.2021 11:22
Piotr Żyła i Kamil Stoch
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News; Twitter/TVP Sport/screen

16 stycznia 2021 roku to nie tylko drugi dzień zmagań na Wielkiej Krokwi i data drużynowego konkursu w Zakopanem, ale również 34. urodziny Piotra Żyły. Z tego powodu TVP Sport przygotował dla polskiego skoczna urocze nagranie, na którym jego koledzy z reprezentacji życzą mu zdrowia, pozostania "takim pozytywnym wariatem" oraz więcej... rozumu. Zobacz WIDEO z życzeniami polskich skoczków dla Piotra Żyły!

  • Dziś, w dzień drużynowego konkursu PŚ w Zakopanem, Piotr Żyła obchodzi swoje 34. urodziny
  • Z tego powodu skoczkowie polskiej reprezentacji złożyli solenizantowi urocze życzenia
  • Jeden ze skoczków pożyczył cieszynianinowi nawet nieco więcej... rozumu. Zobacz nagranie z życzeniami polskich zawodników dla Piotra Żyły

Piotr Żyła obchodzi swoje 34. urodziny w dzień drużynowego konkursu w Zakopanem. W związku z faktem, iż z niedzielnych zawodów indywidualnych został zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego rozmiaru kombinezonu, wiele kibiców życzy cieszynianinowi zwycięstwa w sobotę razem z drużyną.

Nie mniej urokliwe życzenia złożyli Żyle jego koledzy z reprezentacji.

Piotr Żyła obchodzi 34. urodziny. Koledzy z kadry złożyli mu życzenia [WIDEO]

- Życzę ci w dalszym ciągu uśmiechu na twarzy, żeby on nigdy nie gasł. Dużo zdrowia, sił, sukcesów sportowych. Chociaż z tym bym nie przesadzał, bo byś był lepszy ode mnie - żartował Kamil Stoch w nagraniu umieszczonym na Twitterze przez TVP Sport.

 - Zdrowia, pogody ducha i żeby się nie zmieniał. Będę musiał mu też postawić Złotego Bażanta - zapewnił z kolei Klemens Murańka. - Żeby dalej był takim wariatem, jakim jest. I niech skacze do tej "czterdziestki", czy ile tam chce - dołączył się do życzeń Paweł Wąsek.

Najzabawniejsze z życzeń były jednak autorstwa Dawida Kubackiego, który winszował Żyle... więcej rozumu.

- Żeby mu zostało tyle uśmiechu, co ma. Rozumu, żeby mu trochę przybyło, to się mu przyda. No i przede wszystkim zdrowia, każdemu się przyda. A znając Piotrka, jeśli zdrowie będzie miał, to na resztę zapracuje - zakończył Kubacki.

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem odbędzie się w sobotę 16 stycznia o godzinie 16:00. Śledź relację na żywo i wyniki live online skoków na Wielkiej Krokwi na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport