Zamknij

Piotr Żyła mistrzem świata. Polak dołączył do legend polskich skoków

27.02.2021 20:03
Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła został w sobotę mistrzem świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Tym zwycięstwem 34-latek zapisał się w historii i dołączył do elitarnego grona polskich legend skoków narciarskich: Wojciecha Fortuny, Adama Małysza, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego.

  • Piotr Żyła zdobył w sobotę złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie na skocznie normalnej
  • Polak dołączył tym samym do grona elitarnych polskich skoczków, którzy sięgali po takie wyróżnienie: Wojciecha Fortuny, Adama Małysza, Kamila Stoch oraz Dawida Kubackiego

Piotr Żyła został piątym polskim skoczkiem narciarskim, który zdobył złoty medal mistrzostw świata. 34-latek w sobotę triumfował na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek.

Wcześniej Żyła cieszył się z brązowego krążka wywalczonego w 2017 roku na dużym obiekcie w Lahti. Na podium MŚ stawał też z drużyną - w Val di Fiemme (2013) i Falun (2015) na najniższym stopniu oraz w Lahti na najwyższym.

Piotr Żyła mistrzem świata. Polak dołączył do legend polskich skoków

Wcześniej indywidualnie złote medale MŚ zdobywali także Adam Małysz (dwa w 2003 i po jednym w 2001 i 2007), Kamil Stoch (2013) i Dawid Kubacki (2019). Grono to uzupełnia mistrz olimpijski z Sapporo (1972) Wojciech Fortuna. Do 1980 roku medalista igrzysk otrzymywał jednocześnie medal MŚ.

RadioZET.pl/PAP