Piotr Żyła mistrzem Polski. Skoczek nie miał sobie równych

28.10.2021 22:23
Piotr Żyła

Piotr Żyła został letnim mistrzem Polski w skokach narciarskich. Wiślanin był bezkonkurencyjny na Średniej Krokwi w Zakopanem, oddając dwa dalekie skoki. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka, a trzeci był Dawid Kubacki.

Piotr Żyła dał popis w czasie letnich MP w skokach na Średniej Krokwi w Zakopanem. Wiślanin prowadził po pierwszej serii, gdzie łapiąc noszenie, wylądował na 103. metrze. Mistrz świata z Oberstdorfu miał aż cztery punkty więcej od drugiego Klemensa Murańki.

W serii finałowej Żyła postawił "kropkę nad i" i skokiem na 106 metrów przypieczętował swój triumf. Srebro wywalczył Klemens Murańka (102 i 104 metry), a brąz przypadł Dawidowi Kubackiemu (100 i 104 metry). Ex aequo z Kubackim na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Pilch, który po słabej pierwszej próbie na 98 metrów, w drugiej uzyskał 106,5 metra, co dało mu trzecią lokatę.

Piotr Żyła mistrzem Polski

Kamil Stoch zakończył letnie mistrzostwa Polski na siódmej pozycji. Lider polskiej kadry skoczył 100 i 101,5 metra.

Świetnie spisali się juniorzy: Jan Habdas i Klemens Joniak. Zawodnicy obronili miejsca w pierwszej "dziesiątce", zajmując kolejno szóste i dziesiąte miejsce.

W letnich mistrzostwach Polski pań złoto trafiło do Kamili Karpiel. Srebro zdobyła Anna Twardosz, a brąz wywalczyła Kinga Rajda.

Z początku letnie MP w skokach miały odbyć się 9 lipca, w dniu oficjalnego otwarcia przebudowanego kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanem. Niestety organizatorzy byli zmuszeni przesunąć zawody z powodu zbyt silnego wiatru.