Zamknij

Piotr Żyła dostał na urodziny Złotego Bażanta. "Postawię go sobie na pianinie"

16.01.2021 19:38
Piotr Żyła
fot. Twitter/TVP Sport/screen

W sobotę Piotr Żyła świętował swoje 34. urodziny i uczcił je m.in. drugim miejscem reprezentacji Polski w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. Po zawodach cieszynianin otrzymał od ekipy TVP Sport prezent w postaci statuetki Złotego Bażanta, którego, jak zdradził, zamierza postawić na świeżo zakupionym pianinie.

  • Piotr Żyła obchodził w sobotę 34. urodziny i z tej okazji otrzymał od ekipy TVP Sport statuetkę Złotego Bażanta
  • Prezent od stacji nawiązuje do "wewnętrznej" rywalizacji cieszynianina z Andrzejem Stękałą podczas Turnieju Czterech Skoczni
  • W sobotę Polak cieszył się nie tylko z upominku, ale również drugiego miejsca zajętego wspólnie z reprezentacją Polski w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem

W sobotę Piotr Żyła był w świetnym humorze. Nie dość, że fenomenalnie radził sobie na skoczni w Zakopanem - indywidualnie zająłby trzecie miejsce - i uplasował się z reprezentacją Polski na drugiej pozycji w konkursie drużynowym Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi, to na dodatek świętował tego dnia swoje 34. urodziny.

Chociaż Polacy dość pechowo stracili szanse na pierwsze miejsce w konkursie po kiepskim skoku Andrzeja Stękały w siódmej serii prób, uśmiech nie był w stanie zejść z twarzy cieszynianina. Dodatkowym bodźcem okazał się prezent od ekipy TVP Sport, który świeżo upieczony 34-latek otrzymał na wizji.

Piotr Żyła dostał na urodziny Złotego Bażanta. "Postawię go na pianinie"

Dziennikarze wręczyli polskiemu skoczkowi statuetkę Złotego Bażanta, która jest nawiązaniem do niedawnej "wewnętrznej" rywalizacji Piotra Żyły z Andrzejem Stękałą w Turnieju Czterech Skoczni. Wówczas polscy zawodnicy rywalizowali między sobą o symboliczne piwo o nazwie Złoty Bażant.

- Tego spożyć nie spożyję, ale jest bardzo ładny - skomentował w swoim stylu Piotr Żyła i przyznał, że zamierza postawić go na swoim nowo zakupionym... pianinie.

W piątek 34-latek nie mógł mówić o takim szczęściu, jak dzień później. Podczas kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem Żyła został zdyskwalifikowany z powodu zbyt szerokiego kombinezonu. Wykluczenie z eliminacji oznacza dla skoczka, że niestety nie będzie mógł wystąpić w niedzielę na Wielkiej Krokwi, ale za to, jak sam przyznaje, będzie mógł pozwolić sobie w sobotę na delikatne świętowanie urodzin.

Konkurs indywidualny Pucharu Świata w Zakopanem odbędzie się w niedzielę 17 stycznia o godzinie 16:00. Relacja na żywo i wyniki live online z zawodów na Wielkiej Krokwi na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport