Zamknij

Piotr Żyła chciał przerwać wywiad, gdy usłyszał niemiecki hymn

02.03.2021 08:51
Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła pokazał wielką klasę w trakcie ceremonii medalowej MŚ w skokach w Oberstdorfie. Gdy tylko usłyszał niemiecki hymn podczas udzielania wywiadu, z szacunku do rywali, zdjął czapkę i chciał przerwać rozmowę.

  • Piotr Żyła odebrał złoty medal za mistrzostwa świata na dużej skoczni
  • W trakcie udzielania wywiadu usłyszał niemiecki hymn i chciał przerwać rozmowę
  • Specjalnie na ceremonię medalową skoczek zaprezentował nową fryzurę

Piotr Żyła w poniedziałkowy wieczór podczas oficjalnej ceremonii odebrał swój złoty medal mistrzostw świata, który wywalczył w sobotę na normalnej skoczni. Tuż po tym odbyła się ceremonia wręczenia medali w rywalizacji drużyn mieszanych. Tę wygrała reprezentacja Niemiec.

MŚ w Oberstdorfie. Żyła chciał przerwać wywiad, gdy usłyszał hymn

W trakcie gdy Żyła udzielał wywiadu, Niemcy odebrali swoje złote medale i rozbrzmiał ich narodowy hymn. - Robimy przerwę? Wysłuchamy niemieckiego hymnu? - zapytał dziennikarza polski skoczek, gdy tylko usłyszał melodię. Z szacunku do rywali "Pietrek" zdjął też czapkę.

Żyła dodał później, że specjalnie z okazji ceremonii obciął włosy. - Musiałem rano wstać na test i zrobiłem sobie fryzurę. Stwierdziłem, że trzeba jakoś wyglądać, bo przecież hymn będą mi grać - powiedział w rozmowie ze skijumping.pl, cytowany przez sport.pl.

Piotr Żyła odbiera złoty medal MŚ w skokach 2021 - WIDEO

Przypomnijmy, że w sobotę Żyła zdobył swój pierwszy złoty indywidualny medal mistrzostw świata. W kolejnych dniach będzie walczyć o kolejne krążki - zawodników czeka rywalizacja na skoczni dużej indywidualnie i w drużynie.

ZOBACZ KONIECZNIE: MŚ w Oberstdorfie 2021: Kiedy i o której godzinie skoki? [PROGRAM]