Zamknij

Piotr Żyła wystartuje w wyborach: Ktoś musi zrobić z tym porządek

06.11.2020 11:02
Piotr Żyła i Andrzej Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piotr Żyła w ostatnim czasie zaczepiał prezydenta Andrzeja Dudę w mediach społecznościowych. Tym razem skoczek poszedł o krok dalej i zapowiedział, że planuje wystartować w wyborach prezydenckich.

Piotr Żyła w ostatnim czasie jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, w których komentuje decyzje rządu. Po zabraniu głosu w sprawie maseczek ochronnych oraz zamknięciu siłowni i basenów skoczek zaczepił samego Andrzeja Dudę. Teraz 33-latek poszedł o krok dalej. W rozmowie z serwisem skijumping.pl zawodnik ujawnił, że planuje wystartować w wyborach prezydenckich.

- Szykuję się do kolejnej kampanii prezydenckiej, bo ktoś musi zrobić z tym porządek, a kto to zrobi, jak nie ja? Nie rozdrabniam się - albo grubo, albo wcale! Po co się tam plątać po niższych stanowiskach. Trzeba od razu rządzić. Przecież tak nie może być, to co się dzieje! – mówił Żyła.

Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich?

Oczywiście jego słowa należy odbierać z przymrużeniem oka. W rozmowie z portalem „Wiewiór” odniósł się też do zbliżającego się sezonu Pucharu Świata. Skoczek jest pełen optymizmu i już nie może doczekać się rywalizacji z pozostałymi zawodnikami.

Justyna Żyła atakuje Piotra. Skoczek straci prawo do widywania się z dziećmi?

- Mimo trudnej sytuacji pandemicznej wszystkie przygotowania udało nam się zrealizować zgodnie z planem. Pozostaje tylko czekać na zawody, żeby móc wreszcie sprawdzić swój poziom na tle rywali. To będzie fajny sprawdzian (…) nie obawiam się o Puchar Świata w Wiśle. Jestem przekonany, że sezon rozpocznie się zgodnie z planem i wreszcie będziemy mogli pokazać, czy mamy formę, czy też jest ona "bezobjawowa" – podkreślił Żyła.

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle odbędzie się w dniach 20-22 listopada na skoczni im. Adama Małysza.

RadioZET.pl/skijumping.pl