Zamknij

Piotr Żyła bojkotuje MŚ w Katarze. Co z meczami reprezentacji Polski?

07.11.2022 16:40

Piotr Żyła jako jeden z polskich sportowców głośno skomentował sprawę mistrzostw świata 2022, które będą rozgrywane w Katarze. Skoczek z Wisły zdradził, że nie zamierza oglądać meczów na mundialu. - Natomiast będę kibicował i trzymał kciuki za naszych - zaznaczył.

Piotr Żyła
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Piotr Żyła może być zadowolony z inauguracji Pucharu Świata w skokach. Pierwszego dnia zmagań w Wiśle mistrz świata z Oberstdorfu był piąty, a drugiego ósmy. Teraz zawodników czeka trzytygodniowa przerwa do następnych zmagań w fińskiej Ruce. Wszystko z powodu MŚ w Katarze, przez co władze FIS musiały zmodyfikować terminarz u skoczków, tak aby rywalizacja nie pokrywała się z meczami mistrzostw świata w piłce nożnej.

"Nie. W ogóle nie czekam i jestem zły. Nie będę mógł piwa wypić podczas meczów, tak jak to latem bywało. A tak fajnie było, jak mundial był latem. U nas w sezonie zawsze jest trochę inaczej, a przez lato zawsze się szło na ten mecz, można się było schłodzić elegancko złocistym napojem. W takich warunkach fajnie się oglądało" - mówił Żyła, cytowany przez serwis sport.interia.pl.

loader

"A teraz? Obejrzę może finał, a poza tym nic. Ja mam jednak tak, że, jak chcę dobrze poskakać, to muszę się bardziej na sobie skupić, a nie na tym, co się dzieje dookoła. Także przykro mi bardzo" - dodał.

Piotr Żyła zbojkotuje mundial w Katarze

Na szczęście Żyła ujawnił, że nie zamierza całkowicie się zatracić i będzie śledził wyniki oraz bramki. "Raczej na żywo, bez wspomagacza i w środku naszego sezonu, to nie da rady" - śmiał się wiślanin.

"Natomiast będę kibicował i trzymał kciuki za naszych. Miejmy nadzieję,  że zrobią miłą niespodziankę i wygrają" - zakończył.

Mundial w Katarze rozpocznie się 20 listopada. Dwa dni później reprezentacja Polski otworzy turniej starciem z Meksykiem. W kolejnych spotkaniach fazy grupowej biało-czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską i Argentyną.

RadioZET.pl