Zamknij

Cyrkowe popisy polskiego skoczka: "A gdyby tak olać skoki?" [WIDEO]

12.05.2020 12:08
Paweł Wąsek
fot. Paweł Wąsek/Instagram

Paweł Wąsek, jeden z najbardziej obiecujących polskich skoczków narciarskich, na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych zaprezentował swoje cyrkowe umiejętności. Kibice są zachwyceni.

"A gdyby tak olać te skoki i iść do cyrku?" - zastanawia się 20-latek, który jedyne jak dotąd punkty Pucharu Świata zdobył w sezonie 2018/2019 w Zakopanem. Zajął wtedy 27. miejsce.

Odniesienia do "cyrku" nie są przypadkowe, bo Wąsek popisał się niemałymi umiejętnościami, które z powodzeniem mógłby zaprezentować na arenie. Jazda na jednokołowym rowerze, chodzenie po linie, salto i żonglerka na piłce - to wszystko można obejrzeć na nagraniu opublikowanym przez młodego zawodnika.

Paweł Wąsek w Pucharze Świata

W poprzednim, niepełnym sezonie PŚ w skokach narciarskich Wąsek sporadycznie pojawiał się w konkursowej "50" i nie zdołał wywalczyć punktów do klasyfikacji generalnej. Najbliżej tego celu był na skoczni normalnej w Rasnovie, gdzie w drugim konkursie zajął 34. pozycję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

20-latek był wtedy w kadrze "B", lecz od czasu do czasu Michal Doleżal włączał go do pierwszej reprezentacji. W kolejnym sezonie zniknie podział na kadrę "A" i "B", przez co zawodnik urodzony w Cieszynie będzie miał więcej okazji do trenowania pod okiem Czecha, a to może sprawić, że szkoleniowiec jeszcze chętniej będzie po niego sięgał. Pewniaków jest bowiem tylko trzech - Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, a na zawody będzie mogło jeździć sześciu bądź siedmiu skoczków.

RadioZET.pl