Zamknij

PZN rozważa tylko dwóch kandydatów na miejsce Stefana Horngachera

Andreas Nicolaides
06.03.2019 16:48
Stefan Horngacher
fot. PAP/EPA

Polski Związek Narciarski przygotowuje się na odejście trenera Stefana Horngachera. Rozważa zatrudnienie jednego z dwóch kandydatów, których wytypował do zastąpienia Austriaka.

Stefan Horngacher od nowego sezonu najprawdopodobniej obejmie kadrę Niemiec. Nie jest tajemnicą, że dostał konkretną ofertę, jak sam przyznał "bardzo dobrą". - Mieszkam w Niemczech, tam żyje moja rodzina... Muszę myśleć o przyszłości. Czasem musisz podejmować decyzje głową, a nie sercem. Zobaczymy - mówił w rozmowie z TVP w trakcie MŚ w Seefeld.

Kto zostanie nowym trenerem polskich skoczków?

Trenerów, którzy mogą zastąpić Horngachera, wymienił w rozmowie na antenie Radia Dla Ciebie prezes PZN, Apoloniusz Tajner. - Jest kilka rozwiązań, które mogłyby być równorzędne, do tego, co oferował nam Horngacher. Werner Schuster, Alexander Stoeckl czy Ronny Hornschuh - mówił. Wymienił też nazwisko Andreasa Bauera, trenera niemieckiej kadry kobiet.

Jak poinformował jednak sport.pl, w PZN rozważają tak naprawdę dwie kandydatury - Czecha Michala Doleżala i Niemca Ronny'ego Hornschuha.

Doleżal jest asystentem Horngachera od 2016 roku. Austriak podobno chce wziąć go ze sobą do Niemiec, ale Czechowi bardziej podoba się wizja pracy w Polsce. Hornschuh to z kolei aktualny trener reprezentacji Szwajcarii, który zasłynął w tym sezonie dzięki świetnej współpracy z Killianem Peierem, brązowym medalistą MŚ w Seefeld na dużej skoczni.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN