Zamknij

Znamy skład Polaków na Willingen. Pojedzie tylko czterech skoczków

23.01.2022 20:53
Stefan Hula i Kamil Stoch
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

PZN ogłosił nazwiska Polaków, którzy wezmą udział w ostatnim weekendzie PŚ przed wylotem na ZIO w Pekinie. Wśród czterech skoczków znalazł się powracający po kontuzji Kamil Stoch.

Kamil Stoch przed PŚ w Zakopanem doznał urazu stawu skokowego. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał walkę z czasem, a już w niedzielę pojawił się na Wielkiej Krokwi, oddając pierwsze skoki. Wcześniej Michal Doleżal postanowił nie wysyłać głównej kadry na zawody do Tititee-Neustadt. Olimpijczycy zostali w Polsce, gdzie odbyli spokojne treningi, a na weekend PŚ poleciało zaplecze biało-czerwonych.

Niestety zarówno w sobotę, jak i w niedzielę Polacy byli jedynie tłem rywalizacji. Pierwszego dnia awans do drugiej serii wywalczył jedynie Jakub Wolny (29. miejsce), a w niedzielę ta sztuka udała się jedynie Andrzejowi Stękale (29. miejsce).

Skład Polaków na PŚ w Willingen

W ostatni weekend stycznia zaplanowano zmagania w Willingen, które będą próbą generalną przed wylotem do Chin na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W związku z tym PZN potwierdził, że na konkursy polecą skoczkowie powołani na ZIO: Stefan Hula, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

W tym gronie zabrakło Piotra Żyły, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, ale wciąż ma szanse na dołączenie do biało-czerwonych w Pekinie.

Konkursy w Willingen odbędą się 29 i 30 stycznia.

RadioZET.pl