Zamknij

PZN zlikwiduje zimowe mistrzostwa Polski? Horngacher popiera pomysł

Maciej Walasek
21.02.2019 21:22
PZN chce zlikwidować zimowe mistrzostwa Polski
fot. PAP

PZN zastanawia się nad zrezygnowaniem z zimowych mistrzostw Polski. Adam Małysz wyjaśnił, że rozgrywane byłyby jedynie letnie mistrzostwa za dany rok. Pomysł popiera między innymi Stefan Horngacher.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Polski Związek Narciarski zastanawia się nad zmianą formatu krajowych mistrzostw w skokach narciarskich. Adam Małysz w rozmowie z serwisem skijumping.pl ujawnił, że zawody byłyby przeprowadzane latem, tak jak ma to miejsce w Austrii i w Niemczech.

Zobacz także

- Podział na mistrzostwa letnie i zimowe wprowadza zamieszanie, bo często mamy dwóch mistrzów za dany rok w krótkim odstępie czasu. Jak chociażby ostatnio, gdy w październiku złoto na igelicie zdobył Dawid Kubacki, a już w grudniu po tytuł na śniegu sięgał Kamil Stoch. W innych krajach wygląda to inaczej i tak już miało być w Polsce, ale do gry wkroczyła Telewizja Polska, z którą nasza federacja podpisała umowę – powiedział „Orzeł z Wisły”.

PZN zlikwiduje zimowe mistrzostwa Polski? Stefan Horngacher za

Jedną z osób popierającą ten pomysł jest Stefan Horngacher. Zdaniem władz PZN-u nie ma odpowiedniego terminu na  rozgrywanie zimowych mistrzostw kraju.

- Jedną z osób popierających pomysł jednych mistrzostw w roku jest trener Stefan Horngacher. Wszyscy w Polskim Związku Narciarskim to poparli, ponieważ zimą nie ma dogodnego terminu do rozgrywania krajowego czempionatu. Cały czas trwają zawody organizowane przez Międzynarodową Federację Narciarską, więc trudno zebrać w jednym miejscu wszystkich kadrowiczów – podkreślił Małysz.

Kiedy zmiany wejdą w życie? Tego nie wiadomo. Dodatkowo sytuację może utrudnić fakt, że zimowe mistrzostwa Polski cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Konkursy świąteczne, rangi mistrzostw Polski, cieszą się dużą popularnością wśród telewidzów. Jak będzie w przyszłym roku? Tego jeszcze nie wiem. Telewizja chętnie chce pokazywać mistrzostwa kraju w terminie bożonarodzeniowym – skomentował czterokrotny zdobywca Pucharu Świata.

RadioZET.pl/skijumping.pl/MW