Kobayashi zdradził sekret swojej formy. ''To 80 procent podstawy dobrego skoku''

Dominik Gołdyn
22.12.2018 10:07
Kobayashi zdradził sekret swojej formy. ''To 80 procent podstawy dobrego skoku''
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Ryoyu Kobayashi to rewelacja tegorocznej edycji Pucharu Świata w skokach. Lider PŚ i faworyt zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni w rozmowie z japońskimi dziennikarzami zdradził sekret swoich dalekich skoków. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po siedmiu z 28 konkursów indywidualnych Pucharu Świata w skokach narciarskich niespodziewanym liderem zimowego cyklu jest Ryoyu Kobayashi. 22-letni Japończyk odniósł cztery zwycięstwa i na swoim koncie ma 550 punktów.

Skąd wziął się nagły wzrost formy japońskiego skoczka? – Obniżenie pozycji całego ciała i znalezienie prawidłowego środka ciężkości w momencie najazdu na próg skoczni. Dobry dojazd to 80 procent podstawy dobrego skoku – powiedział w rozmowie z portalem Iwate-np.co.jp. 

Ryoyu Kobayashi nie zamierza spocząć na laurach i ma ambitne plany na dalszą część zimowego sezonu. Japończyk przyznał, że jego założeniem jest dziesięć triumfów do końca sezonu.

Zobacz także

W piątek Stefan Horngacher ogłosił kadrę na Turniej Czterech Skoczni. Wśród siedmiu powołanych zawodników pojawił się Aleksander Zniszczoł. Polak wywalczył sobie prawo do starty dzięki świetnym występem w Pucharze Kontynentalnym, gdzie jest trzeci w klasyfikacji generalnej.

Kwalifikacje do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie zaplanowane są na 29 grudnia.

RadioZET.pl/TVP Sport/DG