Ogromne utrudnienia przed PŚ w Zakopanem. Chcą zablokować drogę do miasta

21.01.2020 10:50
PŚ w Zakopanem
fot. Damian KLAMKA/East News

Ogromne utrudnienia przed konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Mieszkańcy Krzyszkowic chcą zablokować zakopiankę. Kibiców czeka istny drogowy "armagedon".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mieszkańcy Krzyszkowic zablokują drogę wiodąca do Zakopanego, ponieważ chcą zwrócić uwagę na problemy drogowe, które od dawna dotykają ich wieś. Domagają się bezkolizyjnego skrzyżowania i kładki dla pieszych.

PŚ w skokach w Zakopanem: Ogromne utrudnienia przed zawodami

- Taki termin protestu wybraliśmy z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że jest Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, a po drugie trwają ferie. Zainteresowane będzie większe i dzięki temu bardziej zostanie zwrócona uwaga na nasz problem - powiedziała Bożena Góra, współorganizatorka protestu, dla portalu WP Sportowe Fakty.

Protestujący będą blokować zakopiankę w sobotę od godziny 8 do 11, co oznacza, że kibiców jadących na konkurs Pucharu Świata w Zakopanem czekać będą gigantyczne korki. W sobotę miejsce będzie miał konkurs drużynowy, w niedzielę - indywidualny. Po ostatnich sukcesach Dawida Kubackiego, zainteresowanie skokami diametralnie wzrosło. Do Zakopanego przyjadą zatem nie tylko kibice, którym udało się kupić bilety na Wielką Krokiew, ale także fani, którzy chcą poczuć w mieście atmosferę prawdziwego sportowego święta.

Jak podkreślają organizatorzy, protest ma wyłącznie zwrócić uwagę władz na niebezpieczne skrzyżowanie łączące Krzyszkowice z zakopianką.

- Wypadków i kolizji jest bardzo dużo. Nie chcemy sygnalizacji świetlnej. Chcemy, żeby powstało skrzyżowanie bezkolizyjne, może tunel, który zagwarantuje bezpieczne przejście i przejazd. Teraz w Krzyszkowicach nie ma nawet jednej kładki dla pieszych - zaznaczyli.

Sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem rozpocznie się o godzinie 16:00. O tej samej porze odbędą się również niedzielne zawody indywidualne. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu zaplanowano na godzinę 18:00.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl